Авторське право для бібліотекарів

Матеріал з Informatio-WIKI
Перейти до: навігація, пошук

(Текст у стадії модернізації!!! Просимо вибачення за можливі помилки. Редагування закінчено. Модуль за модулем проходить заміна тимчасової версії 0.1201 на 1.0127)Головне меню підручника:<Авторське право для бібліотекарів>
Произведение «Copyright for Librarians» созданное автором по имени https://cyber.law.harvard.edu/, публикуется на условиях лицензии Creative Commons «Attribution» («Атрибуция») 4.0 Всемирная.Основано на произведении с https://cyber.harvard.edu/publications/2013/copyright_for_librarians.


<Вступ>-<Модуль 1: Авторське право і суспільне надбання>-<Модуль 2: Міжнародні рамки>-<Модуль 3: Що захищається авторським правом>-<Модуль 4: Права, винятки та обмеження>-<Модуль 5: Управління правами>-<Модуль 6: Творчі підходи та альтернативи>-<Модуль 7: Правозастосування та механізм забезпечення>-<Модуль 8: Традиційне знання>-<Модуль 9: Приклади активної діяльності>-<Глосарій>Підручник «Авторське право для бібліотекарів» - це спільний проект Центру Беркмана для Інтернет і суспільства (Berkman Center for Internet & Society) при Гарвардському університеті (https://cyber.law.harward.edu) та Фундації eIFL (Electronic Information for Libraries - «Електронна інформація для бібліотек»)- консорціуму,до якого входять входять бібліотеки з 50 країн Африки, Азії та Європи. Метою проекту є забезпечення бібліотекарів у країнах, що розвиваються, і країнах з перехідною економікою інформацією з авторського права.

Більш конкретно, проект прагне інформувати бібліотекарів по наступних напрямах:

    • загальні питання законодавства про авторське право;
    • аспекти авторського права, які найбільшою мірою торкаються діяльності бібліотек;
    • то, яким чином бібліотекарі в майбутньому могли б найбільш ефективно брати участь у процесах, пов'язаних з інтерпретацією і оновленням законодавства про авторське право.

Як використовувати цей підручник

Матеріали підручника можуть бути використані трьома способами. По-перше, матеріали становлять основу для самоосвіти. Бібліотекар може читати всі модулі послідовно один за іншим або зосередити свою увагу на тих модулях, які його або її найбільш цікавлять.

По-друге, матеріали можуть бути використані у традиційному навчальному процесі у класах. В цьому випадку викладач визначає темп прочитання матеріалів і вибирає теми для обговорення. Викладач може знайти для себе цікавим завдання, з тих, що включені в модулі, але може задавати і свої додаткові приклади-завдання.

І нарешті, в третіх, навчальні матеріали можуть бути використані для дистанційного навчання. Викладач направлятиме питання, а бібліотекарі, які вивчають даний курс, працюватимуть у віддаленому режимі, на власних комп'ютерах. Використовується або доступ за реєстрацією, або гостьовий доступ (Пароль: uba ) Контент курсу знаходиться у стадії наповнення, проте PDF файли презентації та електронна версія поліграфічного видання розміщені у загальній зоні курсу.

Вступ

Модуль 1: Авторське право і суспільне надбання

Модуль 2: Міжнародні рамки

Модуль 3: Що захищається авторським правом

Модуль 4: Права, винятки та обмеження

Модуль 5: Управління правами

Модуль 6: Творчі підходи та альтернативи

Модуль 7: Правозастосування та механізм забезпечення

Модуль 8: Традиційне знання

Модуль 9: Приклади активної діяльності

Глосарій